Český rap …

Mám ráda dobré texty. Mám ráda muziku v mnoha jejích formách. A proto občas dostanu chuť i na rap. Zejména na český rap! A jedním z mistrů dobrých rytmů a českého jazyka je bezesporu MC Jelínek.

Pablo Diablo

Není téměř známý, minimálně pro mladší. Když se o něm před někým zmíním, zpravidla na mě kouká s otevřenou hubou. Mě o něm řekl táta, který zná některý jeho hlášky z paměti. Pablo Diablo je totiž skutečnou českou rapovou legendou. Najít ho můžete na Facebooku, ale jinak není moc lehký o něm něco najít. Je to pohodový hip hopář se smysluplnými texty a já Vám prostě jen můžu doporučit si ho pustit a jeho slova vnímat. Český hip hop je zajímavá exkurze do minulosti o něco starší generace, co si naplno užila všechny ty porevoluční změny. Pablo Diablo vydal sólové album, ale hraje hlavně v rapové skupině DeZrechts. Z jeho sólovýho alba zboužňuju jeho text Kouř. Tady ho máte, pokud chcete: klikněte na odkaz!

Kato

Skutečný český hip hopový mistr je ale rozhodně a neodmyslitelně Kato. Možná ho znáte ze skupiny Chaozz, ale jeho textařské pero se rozjelo hlavně a zejména v okamžiku, kdy vznikl projekt Kato a Prago Union. Skvělé texty, plné myšlenek o naší společnosti, které nutí skutečně každého, tedy i nehip hopového posluchače, k zamyšlení.

 

(Visited 135 times, 1 visits today)